Double cross - pýcha Slovenska

Autor: Lenka Kahabková | 29.9.2012 o 19:26 | (upravené 29.9.2012 o 19:39) Karma článku: 2,95 | Prečítané:  477x

Slovenské liate zlato aj tak by sa dala nazvať vodka ktorú väčšina slovákov pozná len s počutia . Premierová Double Cross vodka ktorá sa síce vyrába v našej krajne , no do teraz sa dala výlučne kúpiť len v Spojených štátoch amerických . Za úspechom produktu stojí skvelí marketing podložený faktami, čisto prírodné slovenské suroviny ako napríklad voda z úpätia Vysokých tatier,či 7-násobná destilácia a 7-násobná filtrácia cez mikro diamantový prach !

Pri zrode tejto luxusnej vodky stál na začiatku nápad dvoch amerických podnikateľov spojiť výrobu vodky s čoraz narastajúcim dopytom po tomto nápoji. Malcolm Lloyd a John Gellner hľadali niekoho kto vyrobí výnimočnú a kvalitnú vodku vo východnej Európe . Odkiaľ vodka ako taká pochádza . Po návštevách liehovarov v Rusku , Čechách , Poľsku či Ukrajine našli svojho ideálneho partnera práve u nás na Slovensku . Gas Familiu zo Starej Ľubovne a majstra pálenice Jána Kraka .

Liehovary v Strej Ľubovni dostali za úlohu vytvoriť vodku porovnateľnú , s už zaužívanými či preslávenými značkami po celom svete využívajúc najmodernejšie technológie . Výsledkom tvrdej práce bol výnimočne čistý druch vodky s nádychom bieleho korenia a citrónovej kôry vďaka špeciálne vyvinutej receptúre. V tom naj náročnejšom procese vodka prechádzala sedemnásobnou destiláciou a sedemnásobnou filtráciou na báze uhlíka a diamantových substancií z Juhoafrickej republiky . Samotná fšaša ktorá bola navrhnutá spoločnosťou Capslue v Usa ale vyrába sa vo Francúzsku má obdlžníkový tvar a kovový uzáver s vygravírovaným logom . Do hrubého číreho skla je vylisovaný dvojkrýž z lešteného kovu ako symbol Slovenska . Zadnú stranu fľaše zdobia verše slávnych slovenský básnkov ktoré sú písané historickým písmom .

Aj ked Double Cross vodka patrík k tým najdrachším na americkom trhu , vysoký záujem narastá aj u Slovákov a to výrazne dopomohlo k jej predajú aj u nás. Na začiatku sa predávala len v limitovanej edicií . O niečo neskôr však už vo vybraných baroch a predajniach . Dnes ju už nájdeme aj na pultoch vybraných hypermarketov. Napriek tomu , že svojou dostupnosťou je čoraz bližšia k zákaznikovi , na jej kvalite a jedinečnosti neubúda , práve naopak .

Aj napriek tomu že Double Cross vodka nie je vo svojej domovine až tak známa má v zahraníčí prestížne meno . Odniesla si už niekoľko ocenení a to konkrétne dve zlaté medajly z medzinárodnej súťaže World Spirits Competition v San Francisku za obalový dizajn fľaše , ktorý odráža elaganciu a vznešenosť slovenského dedičstva . A ocenienie Rising Star . Toto ocenenie sa udeľuje značke ktorá je mladšia ako päť rokov za výnimočný predaj a potenciál najpredávanejšieho produktu.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.


Už ste čítali?