Rozchod a muži

Autor: Lenka Kahabková | 28.9.2012 o 14:32 | (upravené 28.9.2012 o 14:46) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  740x

Viete prsne čo to robí s nami ženami , koľko času sme potrebovali , aby sme sa vystrábili z najhnusnejšieho .. Ale čo robí rozchod s mužmi ? A robí vôbec niečo ?! ... Rozchod nebýva ľahká vec , ale aj keď sem tam sa nájdu prípady , keď sa pilo až do rána od šťastia , že je už konečne po tom . Aj také kedy bola úľava až tak intenzívna že sme potrebovali svoje ,,po-rozchodové stavy ,,konzultovať u psychiatra či aspoň u mamičky . No rozchody ťažké či ľahké , stále prepletené láskou , spomienkami a nepeknými príhodami občas tak strašné že pomôže len jediné .Vedomie že aj ten druhý trpí rovnako ako mi . Lenže ? Stále je to len vedomie .. ja prinášam správy čerstvé a priamo z druhého brehu .

Druhý breh :
Pomerne luxusné označenie mužských pocitov či emócií aj keď skôr by sa nám tam hodilo označenie ,,pustý ostrov ,, Prebojovať sa k najcitlivejším pocitom chlapskej duše teda doslovne dostať sa im pod kožu bola a stále je fuška .. to radšej sfárať baňu ! Nie je to totiž v ich povahe a nie je to ani pre nich zvykom veselo rozprávať či dávať na ja vo verbálne alebo neverbálne svoje vnútorné pocity , narozdiel od žien ktoré svojou zhovorčivosťou srdečné vyrozprávajú každučké zákutie svojho ,,ja,, a to kedykoľvek a komukoľvek hlavne že je to už von ! Aj keď sú terapeutické účinky neustáleho kvá-kania nespochybniteľné, ,,normálny muž ,, sa k nim nikdy neuchýli ..

To či ,a ako zamáva rozchod z mužom závisí nie len od jeho všeobecného a morálneho kreditu ale hlavne od okolností a dôvodu . Ak muž vymákne ženu pri divokom sexe ,a ešte k tomu nedajbože s jeho najlepším kamarátom či spoluhráčom basketbalu , smútok ho prejde omnoho rýchlejšie ako keby ste jedného krásne dňa prišli a povedali zbohom preto , že už cítite len prázdno . Pre mužov sú kopáčky ponižujúce a ťažko stráviteľné , cítia hnev . Horkosť chvíľku trvá a sprevádza ho väčšinou výrazná intoxikácia aby sa zabránilo v maximálnej miere dotieravým myšlienkam . Nedajbože premýšľaniu .. Ešte to tak ! ..

Muži po rozchode držia takzvaného ,, bobríka mlčanlivosti . Aj keď stretnú prvého ,druhého ,tretieho kamaráta a spoločne bujaro rozoberajú hokej , voľby ,či nové autá na trhu ,spoveď o rozchode neprichádza v úvahu . Rozpitvávanie rozchodu muži nebudú nikdy prevádzkovať ..Načo ? veď je to už aj tak jedno. Je to trápne a robia to len BABY , alebo sa mu ťažko na takúto debatu hľadajú vhodné slová .
Prinútiť muža aby verejne ,či sám od seba rozprával o pocitoch ,pokiaľ nie je práve na drogách a neživí sa poéziou , by sa kľudne mohlo zaviesť aj ako forma mučenia . Pozor !! Aby nedošlo ale k omylu to že o nich nemajú komu povedať alebo že ich nevedia do detailov opísať neznamená ,že ich nemajú .. Veľmi dôležitá infomácia !! Hreje pri srdci . Ale to je asi tak všetko ....
Mi nariekame , a Páni sa hnevajú :

Najväčším rozdielom vo vnímaní rozchodu s pohľadu muža je ten že ženy vnímajú rozchod ako sklamanie , no muži ako prehru . Prehra muža šokuje , na chvíľku ho zlomí a vzápätí naštve . Zdravo dalo by sa povedať, lebo obranný mechanizmus ktorí sa u mužov spustí ,skutočne mužov ochráni pred dlhodobým trápením. Máloktorí muž si preto po rozchode prizná svoj podiel viny na udalostiach, a rovno preskočí niekoľko fáz , aby zakotvil pri tej , ku ktorej sa ženy dostávajú až po nejakom čase . Hovorím o averzii k opačnému pohlaviu .. Ale zas nepleťme si pojmi averzia je len averzia a dobrý orálny sex je dobrý orálny sex .

Áno chlapci bývajú po rozchode strašne opitý a strašne odvážny , budú sa tváriť že nič a s radosťou sa vyspia s hocikým kto im príde po chuti. Samozrejme robiť všetko čo bolo doposiaľ zakázané a ohundrané , je jeden s vďačných spôsobov , ako deklarovať svoju nenávisť k opačnému pohlaviu ...

Zmysel mužov pre emočné bezpečie , teda prístav je omnoho vyvinutejší než by sa zdalo ,a keď on príde, je absolútne nepripravený a dezorientovaný . Muži iniciujú rozchody , vo všeobecnosti menej ako ženy , keď už ,musí to byť riadny dôvod .. typujem tak polo-dlhé vlasy , pevný zadok , a obdivuhodné manuálne zručnosti .Rozchádzajú sa len vtedy keď sú už niekde ,, inde ,, populárne a hlavne naše frázičky ,, cítim prázdno ,, ,,neposúvame sa ďalej ,, ,,už to nie je to čo to bývalo ,, a podobné dôvody neobstoja .. Ku cti im však slúži , že tiež nechcú spôsobiť bolesť . Dúfajú že už si ten zarúžovaný golier všimnete ,alebo sa to s ním už nebude dať vydržať a predbehnete ho . V každom prípade sú schopný navoliť tie najtvrdšie slová , no určite to nebude tvárou v tvár .. Najradšej to majú cez telefonát ,sms, chat , a najväčší machri to vedia aj cez fax ! ..

Muž ktorí napísal : Myslím že to medzi nami nemá význam , zaslúžiš si iného , lepšieho ako som ja .. Už mi nevolaj , ani nepíš .. nič nehrá, nevydiera a myslí si že si zaslúžite kohokoľvek ,len už jemu dajte pre Boha svätý pokoj , ale hlavne mu už nevolajte pripitá o pol noci , lebo by ste náhodou mohli zobudiť jeho novú frajerku !

Je normálna určitá ukrivdenosť , márnomyseľnosť , určite aj zlosť, a vypäté slová , ktoré sa potom neskôr odvolávajú. Dokonca aj normálne možno chvíľku dúfať že je to dočasný stav , a jeho alebo ju to prejde ..
No nie je normálne choro lipnúť ,prenasledovať a neakceptovať určité skutočnosti . A NIE ! nie je to ani Láska ...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.


Už ste čítali?