Sex nie je hra

Autor: Lenka Kahabková | 27.9.2012 o 13:58 | (upravené 29.9.2012 o 13:56) Karma článku: 4,46 | Prečítané:  545x

Sex nie je niečo čo sa končí v posteli . Čo trvá len chvíľku a hotovo. Je to oveľa viac ... Ak si naozaj spokojná , tak ti gratulujem ... Ale ak nie si , ale bo máš pochybnosti , v žiadnom prípade sa s tým neuspokojuj . Ak sa vzdáš ozajstného prežívania svojej sexuality vzdáš sa zásadnej časti samej seba. Neviem koľko máš rokov , ani aké máš sexuálne skúsenosti . Či si spokojná , alebo nie .. Či ideš na plný plyn alebo len skúšaš čo sa ti zachce .. Každopádne ak čítaš tieto riadky , tak asi preto že v tvojej hlave sa vyskytlo zopár otáznikov. Neočakávaj absolútne pravdy a osvedčené recepty ako na to ..pretože tie neexitujú . Začni sa snažiť nájsť tie svoje vlastné a nedaj sa oklamať jedným falošným faktom , že sex je niečo spontánne a prirodzené . Nikde nie ej napísaný správny spôsob ako to robiť . Pretože praktizovať sex a užívať si ho sú dve rozdielne veci . Každá žena - to je jedn svet a naša sexualita je jedna skladačka . To čo sa páči jednej , pre druhú môže byť nepodstatné alebo až dokonca nepríjemné .

 

Niektoré majú strach , že sa mužom nebudú páčiť, že im nebudú stačiť , že budú o nich hovoriť . ..Niektoré trpia pretože v tom ešte nikdy nenašli potešenie . Niektoré sa vzdávajú .. Niektoré z nás to predstierajú ..

 

Jedno je však jasné predstierajú len ženy ktoré sa boja , aby nevyzerali trápne , aby nezranili city svojho partnera , alebo len preto že už chcú aby konečne skončili .Je to ale smutné,pretože klameme len sami seba keď praktizujeme sex ktorí nás uspokojuje menej alebo vôbec. Neexistuje totiž väčší slepec , ako ten ktorý vidieť nechce .

Pýtam sa koľko mužov už sadlo na lep ?  A je vôbec možné odhaliť takúto podvodníčku . Rozhodne to také jednoduché nie je . Začervenanie tváre a zrýchlená činnosť srdca sú dva dôkazy ktoré by mali potvrdiť vyvrcholenie . ,, Zataj na chvíľku ale dych a uvidíš aký bude výsledok .. Len ťažko zistíme koľko žien v skutočnosti predstiera , pretože nikto s radosťou nehovorí o svojom trápení .A to všetko len pre to že na ženy je vyvíjaný obrovský tlak aby počas súlože dosiahli orgazmus . Inými slovami , pre mužov je to predsa prirodzené

Ostatné , čiže väčšina sa nakoniec priznáme že občas radi zahráme divadielko . Pretože naše sexuálne styky nás neuspokojujú ( tým myslím techniku ala štyri pohladenia dva bozky , súlož a hotovo .) či už preto že nemáme orgazmus alebo pretože náš orgazmus musí byť bezpodmienečne vaginálny , pretože nie sme spokojné zo svojím telom , pretože náš drahý je strašný sebec , lebo je to rutina a nuda ale hlavne preto že nepoviem po čom túžime a cítime sa byť vinné že to nedokážeme ,ale prečo ?? ... pre nevedomosť ? Keď si nalejeme čistého vína ,je zrejmé že sex sa nám až taký vynikajúci nezdá, a nie je to len vinou chýbajúceho orgazmu. Prezraď mi, načo sa sťažujeme keď v hodine pravdy neurobíme nič preto aby sme to zmenili . Áno je v podstate omnoho jednoduchšie vyhovoriť sa na pánov že je to len banda egoistov , že stále myslia len na to jedno , a že si neustále idú len za svojim . Je pre nás jednoduchšie zostať len tak pasívne čakať , kým nás niekto zachráni , alebo sa hrať na obete a mať niekoho na koho zvalíme naše nešťastie , ako vziať zodpovednosť za našu sexualitu do vlastný rúk . Len ak popustíme uzdu nášmu vlastnému životu , ak budeme vedieť čo máme skutočne radi a jasne to definujeme . Vtedy budeme môcť prežívať náš sex v súlade aj s našimi túžbami a pocitmi , a nie v súlade s pravidlami , ktoré nám vnucujú zvonka (spoločnosť , partner , reklama , filmy , či tlač . )

 

Priemerný otec venuje viac času na to aby svojím synom ukázal ako vymeniť kolesá , zavesiť obraz či hrať futbal a nie aby im čo to povedal o sexualite . Môže sa stať , že počas svojho života budú hrať viacej futbal ako sa milovať ale pochybujem že strávia niekoľko hodín fúkaním kolies či vŕtaním do stien . S výnimkou toho že si títo mladíci priznajú že sa majú ešte veľa vecí priučiť a pustia sa do toho . No nevedomosť a neistota môže zakoreniť aj v nich a zájde to až ak ďalej že začnú predstierať aj oni .. že všetko vedia a majú vedci pod kontrolou. Žiaľ veľa žien ešte aj dnes od nich očakáva že budú naozaj odborníkmi . Pre väčšinu mužov je cieľom dosiahnuť vrchol . Pre tento názor veľa strácajú . Dosiahnuť vrchol je síce rozkoš ale urobiť s toho jediný cieľ je rovnako veľká chyba , ako zhltnúť výborné jedlo skôr než si ho stihneme vychutnať . Sexuológovia upozorňujú , že fáza túžby je pravdepodobne tou najlepšou fázou sexuálnych stykov . Navyše je dokázané že keď predlžujeme túto fázu orgazmus je spravidla lepší a dlhší ( ala Tantra ) ..no nebolo by lepšie začať objavovať nové cesty ?

My ženy by sme mali popustiť uzdu nášmu sexuálnemu životu a niesť zodpovednosť za naše uspokojenie . Znamená to lepšie poznať naše telo , uvedomiť si čo nám vyhovuje a čo nie , a povedať to nášmu partnerovi . Mlčanie nám škodí . Mlčať a čakať to sme robili vždy a veľmi nám to teda nepomohlo .. Ak my ženy nedokážeme oslobodiť svoju myseľ , ako si potom môžeme dôverovať .. Uvediem zopár príkladov .. Koľké z nás urobia prvý krok aj keď zomierajú túžbou ? Koľké z nás sa neustále schovávajú pod perinou a zhasínajú svetlo ako by šlo o život ? Koľké z nás sa vyhýbajú polohe hore , pretože ,, mi ovisajú prsia ,, mám dvojitú bradu ,, a bude mi vidieť brucho,, ?Koľké z nás zataja to po čom tak túžime ( ,, dotkni sa ma tu , povedz mi niečo škaredé , spútaj ma ) pretože sa bojíme alebo hanbíme toho či náhodou nežiadame priveľa ? .. Uvedom si že ty si základom všetkého . Ak nemôžeš počítať sama zo sebou , nedá sa nič robiť . Úcta voči sebe samej , schopnosť vážiť si a akceptovať samú seba je základom napredovania v živote a zároveň základom prežívania našej sexuality . Žena ktorá žije bežný život , je rovnaká ako tá ktorá čo sa delí o postel s mužom . Nie sú to dve rozdielne osoby ale jedna . To čo sa deje mimo spálne je odrazom toho čo sa deje v nej a naopak . Možno si sa nad tým nikdy takto nezamýšľala , urob to aspoň teraz .

Zamysli sa nad schopnosťou vážiť si samú seba , nad schopnosťou niečo žiadať , byť sama sebou ...

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.


Už ste čítali?